Angażujące warsztaty – Mediacje szkolne w praktyce zdalnej.

Zapraszamy na szkolenia dla nauczycieli i uczniów:

Cykl angażujących warsztatów
MEDIACJE SZKOLNE W PRAKTYCE ZDALNEJ

 1. „Metodyka mediacji szkolnych” narzędzia do wizualizacji.
 2. „Metodyka mediacji szkolnych” praktyczne narzędzia do pracy on-line.
 3. „Elementy dramy w pracy mediatora szkolnego” narzędzia.
 • Pracujesz lub chcesz pracować warsztatowo online?
 • Masz wrażenie, że mediacji w szkole nie da się zrobić on-line i porzucasz próby?
 • Chcesz doświadczyć twórczej i kreatywnej pracy poprzez warsztat budujący więzi?
 • Szukasz inspiracji i narzędzi, które pozwolą Ci bardziej angażować siebie i innych podczas pracy zdalnej?

Trochę tak lub zdecydowanie tak? Wierzę, że te warsztaty są dla Ciebie. Pracując zdalnie i ucząc innych również możesz być kreatywnym i inspirującym człowiekiem.
Będziesz częścią społeczności, dla której zaangażowana praca ma sens, potrafi współdziałać z innymi i wie, jak to zrobić on-line. Działajmy razem!

Cele warsztatów: 
Cykl warsztatów ma na celu wyposażenie Uczestników w wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu wykorzystania różnorodnych narzędzi do wprowadzania i realizacji mediacji szkolnych w sytuacjach konfliktowych i trudnych wychowawczo.
Narzędzia można wykorzystywać także w celu kształtowania i rozwijania kompetencji społecznych, komunikacyjnych i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.  

Spotkania mają  formę warsztatową, podczas których Uczestnicy będą mogli w praktyce  wypracować u siebie skuteczne sposoby pracy mediacyjnej z uczniem/ dzieckiem, również w sytuacji pracy zdalnej. Uczestnicy poznają narzędzia i techniki pozwalające na zarządzanie emocjami i konfliktem w przestrzeni szkoły, kształtujące empatię i
wyrozumiałość wobec innych. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane również możliwości pracy  profilaktycznej, dzięki której konflikt i opór będą postrzegane jako szansa a nie zagrożenie. 
Zapraszam Cię do udziału w cyklu warsztatów lub wyboru dowolnego, który Cię interesuje. Wybierając cały cykl otrzymasz dodatkowe narzędzia wysłane pocztą oraz godzinę superwizji pracy mediacyjnej (wartość 200zł/45min) ? gratis.

Program warsztatów:

 1. „Metodyka mediacji szkolnych” narzędzia do wizualizacji
  Podczas tego warsztatu zapoznasz się z różnymi narzędziami i aplikacjami do pracy stacjonarnej i zdalnej. Narzędzia te pomogą prowadzić zajęcia zarówno wprowadzające tematykę konfliktów i mediacji, jak i prowadzenie mediacji szkolnych. Można je wykorzystywać także w trakcie szkolenia mediatorów rówieśniczych. Wizualizacja to technika ułatwiająca refleksję, rozmowę i pracę nad sytuacjami trudnymi, jak i rozwijającymi.
 2. Metodyka mediacji szkolnych” praktyczne narzędzia do pracy on-line.
  Ten warsztat zaprasza do skonstruowania angażującego scenariusza zajęć z wykorzystaniem ciekawych, twórczych, a nawet zabawnych aplikacji, kart pracy i ćwiczeń, które angażują nie tylko ?oczy?, ale całe ciało, umysł i ducha. Wybrane narzędzia dotyczą trzech obszarów działań mediacyjnych: diagnoza, komunikacja i interwencja. Warsztat
  umożliwia budowanie relacji i pracę w zespołach, jak i indywidualną z wykorzystaniem zaproponowanych narzędzi.
 3. „Elementy dramy w pracy mediatora szkolnego” narzędzia.
  Przeżywanie i doświadczanie, to najsilniejsze narzędzia uczenia się i poznawania świata.
  Drama pozwala wejść w świat realny, korzystając z sytuacji metod teatralnych, dotykających sytuacji realnych, ważnych, wymagających rozwiązania. Ten warsztat jest zaproszeniem do korzystania z technik i narzędzi dramowych znanych między innymi z Teatru Forum. Na
  warsztatach doświadczymy symulacji sytuacji mediacyjnych z wykorzystaniem wybranych elementów dramy.

Czas trwania:
Każdy warsztat trwa 3h (4×45 min.)

Kiedy?:
Warsztat 1: 15 luty; 22 luty.
Warsztat 2: 17 luty; 25 luty.
Warsztat 3: 19 luty; 26 luty.

Wartość:
Koszt pojedynczego warsztatu: 220 zł
Koszt trzech warsztatów: 590 zł

Zapisy poprzez formularz kontaktowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *