W dniu 17.10.2017 r. w  Państwowej Wyższej Szkole Techniczno ? Ekonomicznej im. Ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu, odbyła się konferencja pt.: „Mediacja szansą na porozumienie”. Organizatorami Konferencji był Sąd Rejonowy w Jarosławiu w porozumieniu z Sądem Okręgowym w Przemyślu. Trenerzy oraz mediatorzy Stowarzyszenia „Mediatorzy Polscy” z siedzibą w Rzeszowie mieli zaszczyt poprowadzić całą konferencje. W konferencji brało udział ok. 100 uczestników (sędziowie, nauczyciele, mediatorzy, osoby zainteresowane). Konferencja składała się z dwóch części: merytorycznej i praktycznej.

Uczestnicy konferencji m.in.: poznali czym jest konflikt w aspekcie psychologicznym, została im przybliżona tematyka mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów, poruszony został aspekt mediacji szkolnych i  rówieśniczych, ponadto uczestnicy mieli możliwość uczestniczenia w dyskusji po panelowej oraz w warsztatach praktycznych gdzie  wcielali się w rolę stron i mediatora podczas symulacji mediacji, ponadto w oparciu
o symulacje mediacji stworzyli własne ugody.

Uczestnikom dziękujemy z aktywny udział, natomiast organizatorom konferencji za zaproszenie i przede wszystkim zaufanie naszemu Stowarzyszeniu.

 

img_2911 img_2937

 

img_2966 img_2964

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *