W październiku i listopadzie dzięki zaangażowaniu mediatorów z krakowskiego oddziału SMP, pomimo pandemii i wielu ograniczeń udało się zorganizować i przeprowadzić konkurs artystyczny dedykowany dla dzieci. Celem konkursu była przede wszystkim promocja mediacji rozwijanie kultury porozumiewania się bez przemocy wśród najmłodszych. Zgodnie z regulaminem konkursu prace mogły dotyczyć mediacji, ale też ogólnie konfliktów, relacji, porozumiewania się, przyjaźni, szacunku i komunikacji. 

            Do konkursu przystąpiło kilkanaścioro dzieci z różnych przedszkoli na terenie Krakowa. Spośród nich jury wyłoniło najbardziej oryginalne, ciekawe, tematycznie powiązane prace. Walor estetyczny nie był jedynym aspektem oceny. Jury poddało analizie przekaz, sposób rozumienia tematu, zaangażowanie, formę pracy. W skład jury konkursowego wchodzili członkowie SMP w Krakowie oraz zaproszeni goście. Przewodniczącą jury była Anna Duda. Członkami jury były: Małgorzata Bem-Bełzowska (pedagog, członek SMP), Joanna Wołoniecka (artystka-plastyk), Monika Kaczkowska (trener, psycholog), Agnieszka Chodorek (przedsiębiorca).

Prace wyróżnione w konkursie zostały wykonane przez dzieci w wieku 5-6 lat.

Miejsce 1 exq. Hanna Iwa „Magiczne klucze przyjaźni” i Antonina Durko „Krąg przyjaźni”|

Miejsce 2. Piotr Kaszyński „Jeżeli kochasz sercem patrz”;

Miejsce 3. Nawojka Kołoczek „Maski emocji”;

Wyróżnienie. Milena Kaszuba „Dobre i złe relacje”;

Wyróżnienie. Wojciech Krupiński „Zabawa zaraża”.

            Niezmiernie cieszymy się z otrzymanych prac. Dzięki nim możemy zanurzyć się w świat dziecięcego rozumienia relacji przyjaźni i miłości, i odkryć jak pięknie i nieskomplikowanie może wyglądać świat, jeżeli patrzy się na niego oczami dziecka. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Każde (nawet niewyróżnione) dziecko otrzymało dyplom za udział w konkursie i zaangażowanie w budowanie lepszego świata.

Zapraszamy do zapoznania się z galerią nagrodzonych prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *