konsultacje eksperckie
konsultacje eksperckie

Elżbieta Damm – Mediator, Prawnik, Trener, Wykładowca, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy z siedzibą w Rzeszowie.

Lider zespołu, koordynator, inicjator projektów z zakresu negocjacji i mediacji. Jest specjalistą w zakresie zagadnień związanych z interpretacją i zastosowaniem aktów prawnych w praktyce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej z wykorzystaniem aktywizujących metod pracy z grupą  szczególnie rozwojową metodą dramy  jako trener i wykładowca.

Posiada ponad 9 letni staż w pracy jako mediator sądowy, przeprowadziła kilkadziesiąt postępowań mediacyjnych na zlecenie sądu, zawarła kilkaset ugód pomiędzy skonfliktowanymi stronami. Zajmuje się również projektowaniem i organizacją konferencji związanych z promocją oraz rozwojem mediacji w Polsce. Prowadzi warsztaty mediacyjne, przygotowujące członków stowarzyszenia do prowadzenia mediacji sądowych i pozasądowych, weryfikacja i udzielanie rekomendacji przyszłym mediatorom.

Współpracuje z NGOs, instytucjami rządowymi, pozarządowymi, międzynarodowymi,  z samorządami, szkołami podstawowymi, średnimi oraz z uczelniami wyższymi.

Magdalena Rozmus – Psycholog, pedagog, doradca zawodowy, coach, trener szkoleń, specjalista ds zarządzania oświatą. Członek Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy. Absolwentka Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie z zakresu Psychologii, Pedagogiki, Coachingu i Mentoringu, Szkoły Głównej Handlowej z zakresu Doradztwa zawodowego, kierowania karierą i coachingu, Szkoły Trenerów Grupy SET oraz licznych kursów i szkoleń z zakresu kompetencji psychospołecznych i zarządzania konfliktami. 

Monika Kaczkowska – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych (w trakcie ubiegania się o rekomendacje trenerskie I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego), psychomotoryk, założycielka Pracowni Profilaktyczno – Wychowawczej STOPKA w Tarnowie

Absolwentka Psychologii Stosowanej Uniwersytetu  Jagiellońskiego, Szkoły Trenerów BAZA, Szkół Trenerskich MENTOR: Szkoła Action Learning i Szkoła Gier i Symulacji – Akademia Mistrzów Treningu oraz Szkoły Rodziców i Wychowawców dla Profesjonalistów. Ukończyła ponadto liczne kursy i szkolenia doskonalące m.in.: Kurs Dramy Stosowanej, Trening Teatru Forum, Szkolenie Racjonalna Terapii Zachowania – stopień I.

Doświadczenie zawodowe: ponad 4000 godzin szkoleniowych – głównie zajęć grupowych, ale  również konsultacji indywidualnych w ramach licznych programów i projektów psychoedukacyjnych, psychospołecznych i wychowawczych dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców. Obszary tematyczne prowadzonych szkoleń/warsztatów: komunikacja interpersonalna, asertywność, zarządzanie emocjami i stresem, efektywne uczenie się, treningi twórczości, motywacja, zarządzanie sobą w czasie, wypalenie zawodowe, profilaktyka agresji. Prowadzi również indywidualne i grupowe poradnictwo psychologiczne.

Dr Anna K. Duda-Machejek – doktor nauk społecznych, mediator, pedagog,
doradca zawodowy, coach, tutor.
Pracownik naukowy Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w Instytucie Pedagogiki, kierownik zespołu doradczego w Akademii Rodzica przy
przedszkolu Samorządowym nr 82 w Krakowie. Absolwentka Uniwersytetu
Pedagogicznego, Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Posiada doświadczenie korporacyjne na stanowisku kierowniczym oraz wieloletnie
doświadczenie w pracy oświatowej. Mediacjami zajmuje się od 2009 roku. W tym czasie zdobyła praktykę jako mediator w sprawach cywilnych, rodzinnych, gospodarczych, oświatowych oraz z nieletnimi sprawcami czynu karalnego. W pracy naukowo-badawczej szczególną uwagę poświeciła mediacjom szkolnym i rówieśniczym, i w tym obszarze realizuje projekty współpracując ze szkołami i innymi instytucjami edukacyjnymi na terenie całego kraju.

Jest inicjatorem i organizatorem projektów, konferencji, warsztatów i różnego rodzaju
wydarzeń związanych z tematyką mediacji, ale też twórczością i kreatywnością,
rozwojem osobistym, karierą, kreowaniem przyszłości, rozwiązywaniem konfliktów,
rozwijaniem kompetencji społecznych, komunikacyjnych, organizacyjnych, biznesowych i innych. Jest autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu mediacji, coachingu i innych innowacji w edukacji. Jako członek Stowarzyszenia podejmuje działania na rzecz promocji i rozwoju mediacji w Polsce, wyrażając tym samym przekonanie, że mediacja naprawia relacje i buduje zrozumienie między ludźmi.

Agata Kupczak – Chyl – Magister Prawa, Urzędnik, Mediator, Członek Zarządu Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy z siedzibą w Rzeszowie.

Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego. Koordynator oraz inicjator projektów. Specjalista ds. projektów unijnych. Asystentka prawna w Kancelarii Adwokackiej w Rzeszowie oraz konsultant/prawnik w poradni prawnej. Ponad 5 letnie doświadczenie w pracy mediatora. 

Specjalizuje się w sporządzaniu wniosków, odwołań, pozwów, skarg, umów, opinii prawnych, wniosków oraz projektów o dofinansowanie. Jest współorganizatorem spotkań, imprez, konferencji o charakterze prawnym i społecznym.

Specjalizuje się w prawie administracyjnym, cywilnym i rodzinnym, zamówień publicznych w mediacjach rodzinnych, cywilnych, gospodarczych, prawie pracy, administracyjnych, szkolnych i rówieśniczych.

Dr Damian Gil – doktor nauk prawnych, mediator. Absolwent Wydziału Prawa Kanonicznego
i Administracji KUL. Specjalizuje się w zakresie mediacji karnych i z nieletnim sprawcą czynu karalnego.

Zainteresowania naukowe: problematyka postępowania z oskarżenia prywatnego, mediacja karna, ochrona małoletnich w polskim prawie karnym, sprzeciwy, problematyka zaskarżenia decyzji procesowych, wybrane problemy postępowań szczególnych, postępowania dyscyplinarne, etyka funkcjonariuszy publicznych, proces karny w świetle ostatnich nowelizacji.

Zajęcia: postępowanie karne, prawo karne, prawo wykroczeń, prawo karne wykonawcze, postępowanie mediacyjne i polubowne, postępowania szczególne i odrębne w procesie karnym, prawo karne skarbowe, prawo dowodowe, techniki negocjacji i mediacji w administracji, ochrona konkurencji
i konsumenta, prawo ochrony środowiska, prawo karne w obszarze administracji publicznej, wstęp do nauki o państwie i prawie, retoryka prawnicza i kultura języka, orzecznictwo SN, sprawy karne.

Jakub Świtluk – zawodowy mediator, wielomilionowe spory, setki ugód, właściciel Biura Mediacji Gospodarczej MEDIATOR.WAW.PL, dyplomowany trener.

Absolwent: UMCS (mgr prawa), Politechniki Warszawskiej (Executive MBA), Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (studium trenerskie), Uniwersytetu Łódzkiego (mediacja gospodarcza) i szeregu szkoleń.

Doświadczenie negocjacyjne i menedżerskie w dużych firmach kilku branż oraz władzach NGO. Mediuje od 2010, współpracując z: Centrum Mediacji Lewiatan, Centrum Mediacji Sądu Polubownego przy KNF, Polskim Centrum Mediacji, Międzynarodowym Centrum Mediacji, Lubelskim Centrum Arbitrażu i Mediacji. Obok specjalizacji gospodarczej (m.in. budownictwo i drogi, zamówienia publiczne, finanse i usługi profesjonalne, IT i e-commerce, energetyka i górnictwo, media i reklama, farmacja i FMCG) również sprawy cywilne, rodzinne, pracownicze, administracyjne, karne i nieletnich.

Popularyzator mediacji: inicjator i koordynator dyżurów mediatorów w kilkunastu sądach Warszawy i okolic 2011-15, pomysłodawca wyróżnienia KNF „Instytucja Finansowa Przyjazna Mediacji” 2014, uczestnik dziesiątek branżowych wydarzeń (niekiedy prelegent, organizator) oraz twórca ich jedynego ogólnopolskiego kalendarium: o Mediacji.pl. Uczy mediować od 2012, prowadząc szkolenia, staże, konsultacje i zajęcia na studiach podyplomowych.

Tomasz Brodowicz – mediator, prawnik, członek Stowarzyszenia „Mediatorzy Polscy” z siedzibą w Rzeszowie.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, ukończył również podyplomowe studia z zakresu negocjacji i mediacji na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz z zakresu zarządzania funduszami strukturalnymi i praw Unii Europejskiej na UMCS w Lublinie.

Jest specjalistą w zakresie prawa zobowiązań, restrukturyzacji i windykacji z ponad dwudziestoletnią praktyką w negocjacjach i mediacjach, a także w nawiązywaniu kontaktów oraz podtrzymywaniu długotrwałych relacji z partnerami biznesowymi.

Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy szkoleniowej z ludźmi dorosłymi – jako trener umiejętności miękkich (certyfikat wydany przez ABN AMRO Bank N.V. oraz Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.).

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy korporacyjnej na różnych stanowiskach. Posiada ponad 3 letni staż w pracy jako mediator sądowy, przeprowadził kilkadziesiąt postępowań mediacyjnych na zlecenie sądów i osób prywatnych. Specjalizuje się w prowadzeniu postępowań mediacyjnych z zakresu prawa: cywilnego, gospodarczego, rodzinnego i opiekuńczego, prawa pracy i prawa administracyjnego.

Jako członek stowarzyszenia podejmuje działania na rzecz promocji i rozwoju mediacji w Polsce.

Marcin Szczerba– psycholog ze specjalnością kliniczną.  Absolwent Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie na kierunku psychologia. Doświadczenie zawodowe zdobył w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie na Oddziale Psychiatrycznym.

Jako psycholog aktualnie prowadzi indywidualne spotkania oraz konsultacje psychologiczne w Centrum Terapii w Krakowie a także warsztaty oraz prelekcje psychoedukacyjne, terapeutyczne, motywacyjne oraz mediacyjne.  Specjalizuje się również w psychologii sportu oraz psychologii biznesu.

Współpracuje ze szkołami podstawowymi i średnimi na terenie małopolski, środowiskowym domem samopomocy, hospicjum oraz placówką wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży.

W swojej pracy stawia na odważne rozwiązania dopasowane indywidualnie do grup oraz do osób, z którymi ma przyjemność pracować.

Olena Stepanenko– mediator, trener, międzynarodowy prawnik. Prezes Zarządu Organizacji Pozarządowej Instytut Alternatywnych Rozwiązań.

Doświadczenie zawodowe: 400 godzin programów szkoleniowych, w tym przedstawicieli służby publicznej, biznes, notariusze, instytucje edukacyjne, 5 kursów autorskich.  Udział w projekcie dotyczącym zapobiegania i rozstrzygania sporów z Departamentem Sprawiedliwości miasta Kijowa. Trener mediacji dla urzędników kategorii A w Wyższej Szkole Administracji Publicznej (dawniej Ukraińska Szkoła Rządzenia). Praktykujący mediator.

Specjalizuje się w prowadzeniu mediacji pracowniczych (certyfikat Międzynarodowej Organizacji Pracy), a także rodzinnych (certyfikat Ukraińskiego Centrum Mediacji przy Kijowsko- Mohylańskiej Szkole Biznesu). Jest mediatorem w sporach dotyczących własności intelektualnej (certyfikat World Organization, własność intelektualna),mediator biznesowy (certyfikat Izby Gospodarczej Monachium i Górnej Bawarii wspólnie z Ukraińskim Centrum Mediacji), trener (certyfikowany program Bhavesh Patel i Ukraiński katolicki Uniwersytet). Posiada dyplom z prawa międzynarodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki.

Markiyan Varyvoda– mediator, prawnik. Szef organizacji pozarządowej PRZESTRZEŃ SĄDU.

Specjalizuje się w mediacjach dotyczących własności intelektualnej (certyfikat World organizacje własności intelektualnej), a także w mediacjach rodzinnych (zaświadczenie Ukraińskiego Centrum Mediacji przy Kijowsko-Mohylańskiej Szkole Biznesu). Posiada dyplom specjalizacji z prawa Uniwersytetu Kijowskiego im. Tarasa Szewczenki.

Doświadczenie zawodowe: opracowywanie i wdrażanie programów szkoleniowych dla przedstawicieli administracji publicznej, biznesu, notariuszy, instytucji edukacyjnych. Udział w projekcie dotyczącym zapobiegania i rozstrzygania sporów z Departamentem Sprawiedliwości miasta Kijowa. Udział w projekcie dotyczącym rozwiązywania sporów rodzinnych z organami opiekuńczymi. Trener mediacji dla urzędników kategorii „A” w Wyższej Szkole Administracji Publicznej (dawniej Ukraińska Szkoła Rządzenia).

Dr Agata Szwech – pedagog resocjalizacyjny, mediator, terapeuta TSR (w trakcie certyfikacji)

Doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki, absolwentka kierunku pedagogika o specjalności resocjalizacja z profilaktyką społeczną na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od czterech lat wykładowca akademicki specjalizujący się w obszarach pedagogiki resocjalizacyjnej, pracy socjalnej, diagnozowania penitencjarnego, metodyki pracy resocjalizacyjnej. Pracuje jako wychowawca penitencjarny, prowadzi autorskie programy dla osób pozbawionych wolności wykorzystując technikę warsztatu biograficznego. Ukończyła kursy i szkolenia doskonalące m.in. terapii uzależnień, Mindfulness.

Prowadzi szkolenia z zakresu pracy z osobami z zaburzeniami psychicznymi, diagnozowania pedagogicznego, występuje na konferencjach naukowych dotyczących resocjalizacji.

Elżbieta Sławczyk-Bednarz – Mediator, Prawnik, Coach, Trener i Przedsiębiorca. Członek Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy.

Absolwentka  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Praktycznych studiów podyplomowych dla mediatorów z zakresu mediacji w sprawach gospodarczych, Szkoły Profesjonalnego Coachingu w Krakowie i Szkoły Treningu i Coachingu Zespołowego w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując, na kierowniczych stanowiskach, w bankowości oraz w kancelarii prawnej.

Współwłaściciel w spółce:  Termoplan  sp. z o. o.  w Krakowie ( obsługa prawna, obsługa szkoleń w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, mediacje gospodarcze). Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie usług prawnych, mediacyjnych i szkoleniowych:  Plan B  Elżbieta Sławczyk-Bednarz .

Specjalizuje się w mediacjach cywilnych i rodzinnych, a szczególną uwagę poświęca rodzinom, gdzie w konflikt zaangażowane są małoletnie dzieci. Terapeuta w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i Racjonalnej Terapii Zachowań.Z powodzeniem propaguje alternatywne metody rozwiązywania konfliktów, szczególnie wśród osób zagrożonych przestępstwem lub wykluczonych społecznie.

Tomasz Bazan– mediator sądowy, certyfikowany couch, trener szkoleń z rozwoju osobistego z motywacją do działania, prowadzący sesje z wypalenia zawodowego, poszukiwania sensu i celu życia.

Prowadzi kursy takie jak kurs coachingu, kurs bazowy mediator sądowy, kurs kierownika kolonii, obozów, wycieczek, kurs wychowawcy, kurs coaching biznesowy – w trakcie szkolenia; kurs specjalistyczny – mediacje gospodarcze, kurs specjalistyczny – mediacje oświatowe, kurs metody – Kids Skills

Doświadczenie i umiejętności:

  • Prezes Zarządu @Stowarzyszenie @JESTEM;

  • Dyrektor ds. rozwoju KURP-OFFICE, Łódź;

Ewa Chądzyńska  – Organizator pracy zespołowej, mediator, negocjator, szkoleniowiec, sprzedawca oraz specjalista ds.  finansów osobistych i firmowych.  

Członek Stowarzyszenia Mediatorzy Polscy. Wpisana na listę: 

  • stałych mediatorów Sądu Okręgowego w Krakowie oraz Katowicach  
  • mediatorów w postępowaniach skargowych na brak dostępności w PFRON 
  • do Krajowego Rejestru Mediatorów – otrzymała Certyfikat Kwalifikacji „Prowadzenie Mediacji  Sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych” w ramach działań” Skuteczny Wymiar  Sprawiedliwości”. 


Prowadzi mediacje: cywilne, gospodarcze, rodzinne, pracownicze, administracyjne, karne.  Od wielu lat związana ze środowiskiem gospodarczym, poprzez pracę zawodową; posiada  wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi przedsiębiorców. Początek kariery rozpoczęła  pracując w Sądzie jako kurator sądowy, następnie w szkole jako wychowawca świetlicy aż w końcu  w Banku jako doradca klienta biznesowego. Obecnie jest przedsiębiorcą i prowadzi własną działalność gospodarczą.  

Odbywała liczne kursy i szkolenia z zakresu komunikacji, zarządzania czasem  i emocjami, coachingu oraz mediacji i polubownych metod rozwiązywania sporów. Ukończyła szkolenia dotyczące mediacji w  Polskim Centrum Mediacji w Warszawie a także studia podyplomowe „Mediacje i Negocjacje” w Poznaniu oraz „Praktyczne  studia podyplomowe dla mediatorów w sprawach gospodarczych” w Krakowie. 

Odbywała praktyki w pogotowiu opiekuńczym a także wolontariat w ośrodku Pegaz, pracując i prowadząc hipoterapię z  dziećmi. Od wielu lat wyjeżdża na kolonie letnie jako wychowawca grupy.

Katarzyna Konefał – magister administracji, ekspertka w obszarze fundraisingu, CSR oraz budowania relacji z sektorem biznesu. Aktualnie poszerza swoje kompetencje, studiując CSR – Biznes Odpowiedzialny Społecznie oraz Employer Branding na studiach podyplomowych.

Od lat związana z organizacjami pozarządowymi, skutecznie wspiera je w rozwoju i pozyskiwaniu funduszy. Jest wiceprzewodniczącą Rady Etyki Zawodowej w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu, gdzie ukończyła również akredytowane szkolenie zawodowe z fundraisingu.

Katarzyna stale się rozwija i podnosi swoje kompetencje, łącząc pasję z misją wspierania organizacji w ich codziennych wyzwaniach. Jej doświadczenie, praktyczne podejście i zaangażowanie inspirują do działania i pomagają organizacjom osiągać ambitne cele.